Hallitus ja toimihenkilöt

Hallituksen jäsenet

Puheenjohtaja

Professori Ilari Sääksjärvi
Biologian laitos
Vesilinnantie 5
20014 Turun yliopisto
puhelin 029 450 4175
ileesa@utu.fi

Varapuheenjohtaja

Tutkijatohtori Annina Kantelinen
Luomus, kasvitieteen yksikkö
PL 7 (Unioninkatu 44)
00014 Helsingin yliopisto
puhelin 040 849 8808
annina.kantelinen@helsinki.fi

Sihteeri

Väitöskirjatutkija Niko Johansson
Luomus, kasvitieteen yksikkö
PL 7 (Unioninkatu 44)
00014 Helsingin yliopisto
puhelin 050 344 2870
niko.johansson@helsinki.fi

Rahastonhoitaja

taloudenhoitaja Juhani Mänttäri
puhelin 0400 585 720
juhani.manttari@vanamo.fi

Kirjastonhoitaja

Tutkija Jarmo Saarikivi
jarmo.saarikivi@helsinki.fi

Lisäjäsenet

Amanuenssi Sanna Huttunen
sanna.huttunen@utu.fi

Ympäristöasiantuntija Jani Järvi
jani.jarvi@gmail.com

Tutkija Riikka Puntila-Dodd
riikka.puntila-dodd@syke.fi

Suunnittelija Eeva-Maria Tidenberg
eeva-maria.tidenberg@helsinki.fi

 

Toimihenkilöt

Luonnon Tutkijan Päätoimittaja

Pasi Reunanen
luonnontutkija@vanamo.fi
puhelin 044 2074418

 

Taloudenhoitaja (jäsenasiat, osoitteenmuutokset)

Juhani Mänttäri
puhelin 0400 585 720
juhani.manttari@vanamo.fi

Share
14.2.2022