Luonnon Tutkija 1/2023 julkaistu

Kevät saapuu kohisten, ja sitä myötä myös Luonnon Tutkijan vuosi 2023 on lähtenyt käyntiin. Numero 1/2023 on ilmestynyt, ja löydät sen journal.fi -alustalta https://journal.fi/luonnontutkija. Kyseessä on yhteiskuntahyönteisten tutkimusta Suomessa käsittelevä erikoisnumero, jossa on juttuja niin kimalaisten älykkyydestä, ampiaisten ekologiasta kuin muurahaisten perhesuhteista. Mukana myös asiaa mauriaisten geenimuokkaustutkimuksesta sekä uusia kirja-arvosteluja. Mukavia lukuhetkiä!

Luonnon Tutkijan lukuohjeet on lähetetty sähköpostitse jäsenkirjeenä 26.4.2023. Lyhyesti: jos olet lukenut verkkolehteä aiemmin, lukuoikeutesi päivittyy automaattisesti ja voit vain kirjautua sisään journal.fi. Jos olet uusi lukija, rekisteröidy journal.fi -käyttäjäksi, kirjaudu sisään ja klikkaa tilauksesi käyntiin jäsenkoodilla. Jäsenkoodi on jaettu seuran jäsenille sähköpostitse. Jos et ole viestiä saanut tai luulet, että sähköpostiosoitteesi ei ole seuran tiedossa, olethan yhteydessä seuran sihteeriin niko.johansson@helsinki.fi.

 

 

Share
26.4.2023