Etusivu

Hallituksen jäsenet

Hallituksen jäsenet kautta aikojen   Etusivu  

puheenjohtaja Prof. Jouko Rikkinen
Biotieteiden laitos
PL 65 (Viikinkaari 1)
00014 Helsingin yliopisto
puhelin 02941 57793
jouko.rikkinen@helsinki.fi
varapuheenjohtaja Dos. Leena Lindström
Bio- ja ympäristötieteiden laitos
PL 35 (Survontie 9)
40014 Jyväskylän yliopisto
puhelin (014) 260 4197
leena.m.lindstrom@jyu.fi
rahastonhoitaja Intendentti Mikko Piirainen
Ympäristötieteiden laitos
PL 65 (Viikinkaari 1)
00014 Helsingin yliopisto
puhelin 02941 24438
mikko.piirainen@helsinki.fi
sihteeri FM Annina Launis
Kasvimuseo
PL 7 (Unioninkatu 44)
00014 Helsingin yliopisto
puhelin 040 849 8808
annina.launis@helsinki.fi
kirjastonhoitaja Tutkija Eeva-Maria Kyheröinen
Eläinmuseo
PL 17 (Pohjoinen Rautatiekatu 13)
00014 Helsingin yliopisto
puhelin 02941 28865
eeva-maria.kyheroinen@helsinki.fi
lisäjäsenet FT Jaanika Blomster
Ympäristötieteiden laitos
PL 65 (Viikinkaari 1)
00014 Helsingin yliopisto
puhelin 02941 57822
jaanika.blomster@helsinki.fi
Tutkija Jarmo Saarikivi
Ympäristötieteiden laitos
PL 65 (Viikinkaari 1)
00014 Helsingin yliopisto
puhelin 02941 57714
jarmo.saarikivi@helsinki.fi
Lehtori Jukka Talvitie
Laivalahdenkaari 21 B 27
00810 Helsinki
puhelin 040 779 4476
talvitie.bmol@gmail.com
Prof. Jari Valkonen
Maataloustieteiden laitos
PL 27 (Latokartanonkaari 5—7)
00014 Helsingin yliopisto
puhelin 02941 58387
jari.valkonen@helsinki.fi


Toimihenkilöt

Päätoimittaja (Luonnon Tutkija, jäsenrekisteri sekä jäsen- ja tilausmaksut) Juhani Mänttäri
PL 44 (Jyrängöntie 2)
00014 Helsingin yliopisto
puhelin 02941 50059 / 0400 585 720
juhani.manttari@helsinki.fi
WWW Juhani Mänttäri   



26. 1. 2017 | Juhani Mänttäri